Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /funkcje/baza.php on line 4
Otter Films - zakończone - Z ŁÓŻKA POWSTAŁEŚ

Z ŁÓŻKA POWSTAŁEŚ
 
Reżyser / Bartek Konopka


Status / completed
Kategoria / fabularny
Czas trwania / 25'
Państwo produkcji / Polska
Rok produkcji / 2014
Otter Films jako / producent[+ pokaż wszystkie zdjęcia]
[+ drukuj]
[+ return]

 

ekipa

 

B. - PAWEŁ DOMAGAŁA
Żona - ALEKSANDRA GRZELAK
Ojciec - STANISŁAW BRUDNY
Sąsiad - TOMASZ BORKOWSKI

oraz LESZEK BALCEROWICZ

Reżyseria - BARTEK KONOPKA
Scenariusz - MICHAŁ OGÓREK, BARTEK KONOPKA
Zdjęcia - JACEK PODGÓRSKI
Montaż - ANDRZEJ DĄBROWSKI
Scenografia - KATARZYNA MASZTAKOW
Kostiumy -MARTA OSTROWICZ
Charakteryzacja - AGNIESZKA HODOWANA
Reżyseria dźwięku - KACPER HABISIAK MPSE, MARCIN KASIŃSKI MPSE
Kierownik produkcji - MARTA WIERZBICKA
Producent - ANNA WYDRA

fabuła

 

 

Film został wyprodukowany przez firmę Otter Films na zlecenie Narodowego Banku Polskiego, aby uświetnić międzynarodową konferencję, podsumowującą 25-lecie transformacji - Fascinating Times: 25 Years of Transition in Central Europe (www.fascinatingtimes.pl). Konferencja Fascinating Times jest jednym z wydarzeń Dorocznego Spotkania EBOR, w którym udział wezmą szefowie rządów, ministrowie, bankierzy centralni, komercyjni i inwestycyjni, inwestorzy, kadra zarządzająca sektora prywatnego i instytucji finansowych.


o reżyserze

 

 

Bartek Konopka otrzymał nominację do Oskara za dokument “Królik po berlinsku” (2009), który był pokazywany na ponad 70 festiwalach, zdobył kilkanaście nagród, trafił do rozpowszechniania w 40 krajach.

Bartek Konopka

Jego debiut fabularny “Lęk Wysokości” (2011) miał premierę na MFF w Montrealu. Został nagrodzony w Mannheim, Bombaju, Lecce, Vincennces, Gdyni, Ińsku, Wrześni. Do dzis w kinach obejrzało go 60 tys. widzów. Był również rozpowszechniany we Francji, Hiszpanii, Iranie.

Bartek zajmuje się filmem od 1991 roku, od kiedy zaczął studia na filmoznawstwie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Filmy dokumentalne realizuje od 1997 roku. W 2002 ukończył wydział reżyserii WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto uczestniczył w kursie dokumentalnym i fabularnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. 

 

więcej

 

 

 

Zdaniem reżysera:

Ten film sprawił mi niebywałą przyjemność. Ten film dał upust mojej wyobraśni i afirmacji życia, pozwolił mi na nieskrępowaną żonglerkę formą, grę z konwencjami. Ten film jest dziełem uwolnionych umysłów moich współpracowników, którzy czuli że mają szan opowiedzieć coś o nas, ale inaczej, świeżo, z humorem, przerysowaniem, oraz z uczuciem wobec bohaterów. Rzadko można zrobić film, który mieni się kolorami wszystkich emocji, który zmienia się ze sceny na scenę, który nie opowiada stereotypami, który nie musi niczego wyjaśniac ani tracić czasu na tak zwany "realizm", który zaprasza nas do nieskrępowanej gry w skojarzenia i symbole, nietypowe zestawienia i zaskakujące kontrasty. 

Michał Ogórek wniósł do niego oryginalny charakter pisma, aktorzy stworzyli pełne szaleństwa, rozedrgane postacie, Jacek Podgórski nadał filmowi piękną formę w zdjęciach, Katarzyna Masztakow wypełniła znaczącymi rekwizytami, Marta Ostrowicz kostiumami, Agnieszka Hodowana dodała fryzury i stylizacje, Andrzej Dąbrowski czuwał nad każda sklejką, a Anna Wydra i Marta Wierzbicka sprawnie spięły to produkcyjnie w całość. Wymarzona ekipa, mój Dream Team. To był jeden z najlepszych planów zdjęciowych na jakich miałem zaszczyt pracować, a ostatnie dwa miesiące pozwoliły mi unosić się 30 cm nad chodnikami. 

Za to wszystko jestem niewymownie wdzięczny bankowi NBP, który okazał się mecenasem filmu w najszlachetniejszym znaczeniu tego słowa. Oby wszyscy w naszym niewesołym kraju mieli tyle poczucia humoru i dystansu do świata, oraz klasy i zaufania do sztuki :)