Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /funkcje/baza.php on line 4
Otter Films - w trakcie rozwoju - REPORTER

REPORTER
 
Reżyser / Magdalena Szymków


Status / in developement
Kategoria / film dokumentalny
Czas trwania / 52'/ 80'
Państwo produkcji / Polska / Wielka Brytania
Oryginalny język / polski / angielski
Napisy / angielskie
Kolor / kolor / czarno-biały
Otter Films jako / producent[+ pokaż wszystkie zdjęcia]
[+ drukuj]
[+ return]

 

ekipa

 

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Szymków
Koordynator produkcji: Anna Kuchta
Producent (Otter Films): Anna Wydra
Producent (Vezfilm): Francesco Ragazzi, Alessandro Carolli; www.vezfilm.org

o reżyserze

 

MAGDALENA SZYMKÓW

dziennikarz i filmowiec, absolwentka Szkoły Wajdy, współzałożycielka brytyjskiej firmy produkcyjnej Vezfilm. Uczestniczka warsztatów filmowych IDFAcademy w Amsterdamie, Documentary Campus w Berlinie, East Doc Forum w Pradze. Wybrana do prestiżowego grona alumni Berlinale Talents, stypendystka Amsterdam Art Fund.

W swoich projektach rozwija formy wizualne odnoszące się do przeszłości i pamięci. Tradycję dokumentu łączy z przetwarzaniem archiwaliów, home movies i found footage. Jej ostatni dokument "Mój Dom" (Wajda Studio, Vezfilm, 2012) nagrodzony został ośmioma statuetkami na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych oraz miał emisje w Planet+Doc i TVP Kultura.

Pracowała dla mediów w Polsce i za granicą (Gazeta Wyborcza, La Repubblica, TVP, TVN, Arte/ZDF, RAI). Autorka telewizyjnych dokumentów, nominowana do nagrody Grand Press 2007 za reportaż telewizyjny "Włoski raj". Od 2003 roku była kuratorem wystaw fotograficznych Ryszarda Kapuścińskiego we Włoszech. Ekspozycje w Rzymie, Bolonii i Bolzano otwierała z pisarzem. Jest współautorką i tłumaczką książki o jego ostatniej włoskiej podróży „Dałem głos ubogim"(Il Margine, 2007/Znak, 2008), autorką eseju o R. Kapuścińskim we włoskim wydaniu książki „Afryka i Media" (Edizioni Gruppo Abele, 2009), tłumaczką jego włoskiej książki "To nie jest zawód dla cyników" (PWN, 2013).