Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /funkcje/baza.php on line 4
Otter Films - projekty

1 | 2 | 3 | 4 |
KOMUNIA / COMMUNION
 
Reżyser / Anna Zamecka
Genre / dokumentalny
Status / completed
Czas trwania / 72'
Otter Films jako / producent

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

„Komunia” odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość. 


[+ więcej]


EFEKT DOMINA/ DOMINO EFFECT
 
Reżyser / Elwira Niewiera & Piotr Rosołowski
Genre / dokumentalny
Status / completed
Czas trwania / 76'
Otter Films jako / producent
Na ruinach państwa, które się jeszcze naprawdę nie narodziło, Rafael i Natasza rozpoczynają wspólne życie. On jest ministrem sportu nie uznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów  Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą. 
Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem historii. Czy ich miłość w kraju, w którym wszechobecny dramat nieustannie przeplata się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

[+ więcej]


Z ŁÓŻKA POWSTAŁEŚ
 
Reżyser / Bartek Konopka
Genre / fabularny
Status / completed
Czas trwania / 25'
Otter Films jako / producent

Polska transformacja z perspektywy łóżkowej.

25 minutowa fabuła streszczająca w 20 scenach przełomowe zdarzenia z naszej najnowszej historii przez pryzmat... łóżka.

Absurdalna, pełna humoru, zrobiona w umownej konwencji przypowieścią w duchu Tadeusza Różewicza i Michela Gondry, opisującążycie stolarza meblowego, który po upadku komunizmu rozkręca własny small biznes. Zaczyna od łóżka polowego, z którego handluje pod blokiem, potem skręca własne łóżka, narażając się mafii, zachłystując się wolnością i kapitalizmem, płacąc za to cenę w życiu prywatnym.


[+ więcej]


SZTUKA ZNIKANIA / THE ART OF DISAPPEARING
 
Reżyser / Bartek Konopka & Piotr Rosołowski
Genre / documentary
Status / completed
Czas trwania / 51'
Otter Films jako / producent

Nieznana historia haitańskiego kapłana wudu, Amona Fremona, który odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową w 1980 roku. W czasie swojej wizyty Amon nawiązuje kontakt z polskimi duchami i przeprowadza ceremonię wudu uwalniającą Polaków od złych mocy. 

Metafizyczne spojrzenie na czasy socjalizmu oczami przybysza z zupełnie innej kultury.


[+ więcej]


1 | 2 | 3 | 4 |