Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /funkcje/baza.php on line 4
Otter Films - o nas & zespół

o nas

OTTER FILMS, firma założona przez Annę Wydrę z siedzibą w Warszawie, zaczęła swoją działalność w 2009 roku.  Jesteśmy firmą produkcyjną stworzoną z myślą o produkcji kreatywnych dokumentów oraz filmów artystycznych przeznaczonych do kin i stacji telewizyjnych, z naciskiem na rynek międzynarodowy. Bierzemy udział w warsztatach, pitchingach i targach branżowych ponieważ wierzymy, iż intensywna praca nad rozwojem projektu, koprodukcją i dystrybucją na szeroką skalę są podstawą międzynarodowego sukcesu.

Otter films to zespół kreatywnych ludzi oddanych ciekawym historiom, ludzi dbających o artystyczne wartości oraz profesjonalne podejście do projektu na każdym etapie produkcji.  Nieustannie się rozwijamy aby być na bieżąco z najlepszymi technikami i metodami produkcji filmowej. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły, dbając o ich bezpieczny rozkwit zaś ukierunkowanie na rynek międzynarodowy daję nam unikalną pozycję na rynku lokalnym. Obecnie naszym celem jest osiągnięcia bezapelacyjnej rozpoznawalności  naszych projektów i standardów produkcji na całym świecie.

[^] powrót na górę

zespół

ANNA WYDRA producent

Studiowała w Szkole Głównej Handlowej ale postanowiła, że życie to coś więcej niż maszerowanie w garsonce. Przygodę z filmem zaczęła jako asystentka produkcji, ale szybko okazało się, że stać ją na więcej. Jako kierownik produkcji współtworzyła wiele nagradzanych filmów. Wreszcie uderzyła wysoko – wyprodukowała „Królika po berlińsku” i została nominowana do Oscara. Jej pierwsza statuetka wciąż czeka aż po nią sięgnie, ale Rzeźbę Bolesława Chromego dla najlepszego producenta z Krakowskiego Festiwalu Filmowego ma już w garści. Anna nigdy nie przestaje wprowadzać w życie swoich wizji i ciągle uczy się od ludzi spotkanych na licznych wydarzeniach branżowych. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to na pewno się zmieni. Wkrótce.

annawydra@otterfilms.pl


ANNA KUCHTA koordynator produkcji

Studiowała kulturoznawstwo w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Z Anną Wydrą pracuje już od dawna i jest specjalistką od codziennych spraw niewykonalnych. Koordynuje wszystko co oficjalnie nie ma koordynatora i kilka innych spraw. Prawdopodobnie jest najbardziej niezastąpioną osobą w naszym zespole. Szefowa wybaczy.

ajka@otterfilms.pl


KASIA KUCZYŃSKA koordynator produkcji


STAŁA WSPÓŁPRACA: BARTEK KONOPKA reżyser, kierownik artystyczny

Można odnieść wrażenie, że Bartek jest naszym ulubionym reżyserem i to może być prawda – wciąż pracujemy razem, mimo że przygoda z królikami była naprawdę długa. Nie ma co się dziwić. Jego nominacja do Oscara naprawdę nie jest jedynym wyróżnieniem, które otrzymał. Jest laureatem ponad 30 nagród, jego filmy miały premiery kinowe i były prezentowane w ponad 30 stacjach telewizyjnych na całym świecie. Był nominowany do Paszportu Polityki i otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury za osiągnięcia artystyczne. Ukończył studia reżyserskie na Wydziale Radia i TV im. Kieślowskiego w Katowicach. Jest ekspertek Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Aktualnie kończy swój pełnometrażowy debiut fabularny. Nie możemy się doczekać!

barkonopka@gmail.com


[^] powrót na górę